Фонд «Клуні» та інші громадські організації подали скаргу до ООН щоб, рф виплатила репарації постраждалим через ракетний удар по Вінниці

Громадські організації подають знакову скаргу до Комітету ООН з прав людини щодо російської агресії в Україні. Відповідну заяву оприлюднив фонд Клуні «За справедливість».

Фонд «Клуні» та інші громадські організації подали скаргу до ООН щоб, рф виплатила репарації постраждалим через ракетний удар по Вінниці

Фонд Клуні «За справедливість», Legal Action Worldwide (LAW) і Truth Hounds спільно подали скаргу до Комітету ООН з прав людини від імені 18 українців та українок, які постраждали від російського ракетного обстрілу у Вінниці.

У результаті обстрілу загинули 29 людей і понад 200 отримали поранення.

Спільна скарга стверджує, що росія порушила право на життя всіх загиблих внаслідок ракетного обстрілу м. Вінниця 14 липня 2022 року, вчиненого у контексті агресії росії проти України.

На момент атаки Вінниця знаходилася на відстані понад 380 кілометрів від лінії фронту. Росія завдала удару по центру Вінниці високоточною зброєю: трьома ракетами «Калібр». росія заявила, що атака була спрямована на військову зустріч в одній із будівель, вражених ракетами. Проте більшість загиблих і поранених внаслідок обстрілу були цивільними.

 «Ця справа будувалась два роки, враховуючи час, необхідний для розслідування та юридичного аналізу», – заявила Аня Нейстат, юридична директорка ініціативи The Docket Фонду Клуні. «Якщо наші аргументи будуть прийняті Комітетом ООН з прав людини, скарга створить прецедент на світовому рівні, сприятиме притягненню до відповідальності за вторгнення росії в Україну та забезпечить певну міру справедливості сім’ям усіх загиблих внаслідок агресивної війни».

Спільна скарга закликає Комітет ООН з прав людини забезпечити справедливість для рідних загиблих від обстрілу Вінниці, визнавши, що дії Росії під час цього незаконного нападу порушили право постраждалих на життя, та постановивши виплату репарацій сім’ям загиблих.

«Позитивне рішення Комітету означатиме, що постраждалі від нападу більше не є лише «супутніми втратами» під час військових дій, – пояснив Роман Авраменко, виконавчий директор організації Truth Hounds.  — Воно визнає, що їхні права були порушені і що вони мають право на відшкодування. Комітет ООН з прав людини не повинен упустити цю можливість вжити заходів на основі власних принципів».

Фондом Клуні разом з партнерами провів розслідування на основі даних, отриманих під час польових місій, та аналізу відкритих джерел щодо обставин обстрілу. Ці розслідування, а також детальний юридичний аналіз, підкріплений експертними висновками провідних науковців, доводять, що обстріл у Вінниці порушує право на життя як цивільних осіб, так і військовослужбовців, відповідно до Загального коментаря № 36 Комітету з прав людини, який стверджує, що будь-які вбивства, які сталися внаслідок акту агресії, як це визначено міжнародним правом, становлять порушення права постраждалих на життя згідно з Пактом.

Довідково про Ініціативу «The Docket» Фодну Клуні «За правосуддя»: The Docket ініціює кримінальне переслідування осіб, причетних до скоєння воєнних злочинів і масових звірств, та представляє потерпілих у їхній боротьбі за справедливість. Метою ініціативи є притягнення порушників прав людини до відповідальності перед вцілілими, жертвами та їхніми родинами. The Docket працює у зонах конфліктів та судових залах. The Docket збирає докази міжнародних злочинів та використовує їх для ініціювання офіційних розслідувань і кримінальних переслідувань міжнародними, регіональними чи національними судами. Ініціатива представляє та підтримує вцілілих, свідків та родини жертв у суді, допомагаючи їм розповідати свої історії та домагатися юридичної відповідальності.

Вінниця.info, фото архівні

Джерело

Новини України