В Україні завтра, 26 листопада, відключення світла планують застосовувати не весь день. Очікується, що графіки діятимуть із 7 до 10 ранку, а потім у другій половині дня – з 14 до 21 години. Втім, ситуація може змінитися безпосередньо протягом дня.
Про це йдеться у повідомленні «Укренерго». «Час застосування та обсяг обмежень можуть змінитися протягом доби… Будь ласка, не вмикайте кілька потужних приладів одночасно, коли світло з’являється за графіком», – зазначили енергетики.
Актуальну інформацію про графіки відключень потрібно дізнаватися на сайтах та офіційних сторінках конкретного обленерго. Передбачається, що 26 листопада час застосування та обсяг обмежень будуть такими:
- 7:00-10:00 – одна черга відключень;
- 14:00-21:00 – одна черга відключень.
Як пояснював СЕО енергокомпанії Yasno Сергій Коваленко, «Укренерго» може коригувати їх з огляду на споживання електроенергії. Ситуація в енергосистемі залишається дуже мінливою, тому про коригування режиму вимкнення не завжди можна повідомити заздалегідь.
У ДТЕК уже уточнили графіки на 26 листопада для Києва, Київської, Одеської та Дніпропетровської областей. Передбачається, що максимальна кількість годин без світла поспіль становитиме 4 години:
Що таке черги відключень і де шукати свій графік
Варто пам’ятати, що під час планових (погодинних) відключень світла «Укренерго» щодня оголошує, скільки черг відключатимуть одночасно в кожній області. По суті, це технічна інформація для обленерго. Проте існує й умовне співвідношення кількості черг відключень світла з кількістю годин без електроенергії:
- 1 черга графіків означає 4 години відключень на добу (сумарно з 24 годин);
- 2 черги – 8 годин обмежень на добу;
- 3 черги – 12 годин без світла на добу;
- 4 черги – до 16 годин обмежень на добу.
У різних регіонах системи різняться. Найчастіше обленерго просто оновлюють графіки щодня або навіть протягом дня. Стежити за такими оновленнями потрібно на офіційних ресурсах самих обленерго:
Регіон Спеціальний розділ на сайті обленерго Вінниця та область https://www.voe.com.ua/disconnection/detailed Волинь https://energy.volyn.ua/spozhyvacham/perervy-u-elektropostachanni/hrafik-vidkliuchen/#gsc.tab=0 Дніпро та область https://www.dtek-dnem.com.ua/ru/shutdowns Донецька область https://www.dtek-dem.com.ua/ru/shutdowns Житомир та область https://www.ztoe.com.ua/unhooking-search.php Закарпаття https://zakarpat.energy/customers/break-in-electricity-supply/schedule/ Запоріжжя www.zoe.com.ua/графіки-вартових-стабілізаційних/ Київ https://www.dtek-kem.com.ua/ru/shutdowns Київська область https://www.dtek-krem.com.ua/ru/shutdowns Кіровоградська область https://kiroe.com.ua/electricity-blackout Львів та область https://info.loe.lviv.ua/ (тільки у персональному кабінеті) Миколаїв та область https://www.energy.mk.ua/grafik-obmezhennya-spozhyvachiv Одеса та область https://www.dtek-oem.com.ua/ru/shutdowns Полтава та область https://www.poe.pl.ua/files/gpv/gpvB2.pdf Івано-Франківськ, Прикарпаття https://oe.if.ua/ru/sections/ Рівне та область https://www.roe.vsei.ua/disconnections (потрібно завантажити файли) Суми та область https://www.soe.com.ua/spozhivacham/vidklyuchennya (пошук за номером рахунку абонента) Тернопіль та область https://www.toe.com.ua/news/71 Харків та Харківська область https://oblenergo.kharkov.ua/ru/gaoinfo Херсон та Херсонська область
https://ksoe.com.ua/cabinet/login/ (тільки в особистому кабінеті)
Хмельницький та область https://hoe.com.ua/shutdown/new Черкаси та область https://cherkasyoblenergo.com/off Чернівці та область https://oblenergo.cv.ua/shutdowns/ Чернігівська область https://chernihivoblenergo.com.ua/blackouts
Як повідомляв OBOZ.UA, за сприятливого розвитку подій узимку в Україні можуть проводити короткочасні відключення електроенергії на 3-4 години. Цей сценарій вважають базовим, і його реалізація стане можливою за помірного температурного режиму та відсутності нових обстрілів енергосистеми. Водночас у разі реалізації кризового сценарію енергетика країни працюватиме на межі, а значить, збільшиться кількість аварійних відключень, а погодинні графіки стануть звичним явищем.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!