Енергетична стійкість: розвиток альтернативної генерації на Житомирщині

Розвиток альтернативної енергетики є одним із ключових пріоритетів Житомирської області в межах Плану внутрішньої стійкості.

Використання відновлюваних джерел енергії сприяє підвищенню енергоефективності, зменшенню залежності від традиційних джерел енергії та формуванню екологічно чистого енергетичного майбутнього регіону.

Житомирщина активно впроваджує проєкти з розвитку альтернативної енергетики. На сьогодні в області вже функціонує:

  • 19 промислових сонячних електростанцій загальною потужністю 193,15 МВт.
  • 21 гідроелектростанція із загальною потужністю 4,86 МВт.
  • Біогазові електростанції потужністю 8,46 МВт.
  • 1381 приватна сонячна електростанція із загальною потужністю 37,13 МВт.

Як альтернативне джерело енергії, на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства впроваджуються проєкти з будівництва сонячних електростанцій. Мета цих проєктів полягає не лише у підвищенні енергоефективності, а й у скороченні витрат на електроенергію до 20%.

Робота з розвитку альтернативної генерації на Житомирщині активно продовжується. Уже укладено договори та видано технічні умови для приєднання до енергомереж:

  • Сонячних електростанцій потужністю 25 МВт.
  • Гідроелектростанцій потужністю 1,15 МВт.
  • Вітрових електростанцій потужністю 3 МВт.

Реалізація цих проєктів є важливим кроком до досягнення енергетичної незалежності регіону. Використання відновлюваних джерел енергії не лише зменшує витрати, але й позитивно впливає на екологічну ситуацію, знижуючи викиди шкідливих речовин. Ці ініціативи не лише підсилюють енергетичну стійкість, а й відкривають нові можливості для залучення інвестицій та створення інноваційних рішень у сфері енергетики.

 

Джерело

Новини України