Фото ДСНС
У ніч на 25 липня 2024 року Житомирщина зазнала масованої атаки дронами-камікадзе, в результаті якої був пошкоджений інфраструктурний об’єкт.
Екологи спільно з представниками Управління Служби Безпеки України у Житомирській області виїжджали на місце події для фіксації наслідків атаки.
Про це Суспільному розповів начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський.
За його словами, екоінспектори провели відбір проб ґрунтів для встановлення збитків, завданих довкіллю внаслідок забруднення земельних ресурсів.
«Згідно з результатами вимірювань складу та властивостей ґрунтів встановлено перевищення вмісту нафтопродуктів: на земельній ділянці площею 2 400 метрів квадратних — майже втричі від норми, на земельній ділянці площею 30 000 метрів квадратних — майже в 310 разів, на земельній ділянці площею 7 000 метрів — в 47,5 раза», — зазначив Євгеній Медведовський.
Окрім того, фахівці Держекоінспекції опрацювали надані підприємством матеріали та розрахували розмір шкоди, яку заподіяли викиди забруднювальних речовин або сумішей в повітря під час пожежі на об’єкті, йдеться, зокрема, про пил оксид вуглецю, діоксид азоту, аміак, ангідрид сірчистий, бензопірен та інші.»Розмір шкоди, завданої довкіллю внаслідок забруднення земельних ділянок, склав майже 1, 4 мільярди гривень. Ще понад 107 мільйонів гривень становлять збитки через викид забруднювальних речовин в повітря під час пожежі на об’єкті. Екоінспекція збирається передати матеріали до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, органів прокуратури, правоохоронних структур для внесення інформації до реєстру воєнних злочинів, вчинених Росією проти довкілля та формування механізму отримання репарацій з країни-агресора у рамках відкритих кримінальних проваджень за статтями 441 «Екоцид» та 438 — «Порушення законів та звичаїв війни» Кримінального Кодексу України», — повідомив начальник Державної екоінспекції Поліського округу Євгеній Медведовський.
Нагадаємо, що в ніч з 24 на 25 липня 2024 року армія РФ атакувала Україну ударними БпЛА типу «Shahed». Сили протиповітряної оборони вели інтенсивну «антишахедну» роботу та вразили більшість з близько 10 повітряних цілей. Внаслідок падіння уламків та ударною хвилею від влучання пошкоджено близько 10 приватних будинків та інфраструктурний об’єкт.