До неба рукою сягнути: топ найвищих хмарочосів світу

Перші висотки у світі з’явилися на межі XIX — XX століть. Прародичем сучасних хмарачосом вважається Будинок домашнього страхування у Чикаго. Він мав лише 10 поверхів. Але на той час дім вражав масштабами. Нині такими параметрами нікого не здивуєш.

Зате у нас виросли нові гіганти, про них і поговоримо.

Буржд-Халіфа, ОАЕ

На початку 2010 року в Об’єднаних Арабських Еміратах на світ з’явилася неймовірна конструкція, заввишки 828 метрів. Але проєкт розроблявся не для того, щоб побити декілька рекордів. Насправді його задумали, щоб ще більше привабити гостей і представити місто, як найкращий напрямок для подорожей. Бо туризм робить основний внесок в економіку Еміратів, і лише 6% – нафтова промисловість.

Безсумнівно архітекторам вдалося привернути увагу до свого творіння. Вони постарались на славу. І не просто добряче пропрацювали зовнішній вигляд висотки, а й поставилися серйозно до виготовлення всіх деталей.

Наприклад, впровадили систему збору конденсату. Споруда акумулює левову частку води, яку використовують для постачання фонтанів, поливу рослин та функціонування систем охолоджень. Завдяки новітнім технологіям, щороку збирають близько 40 мільйонів літрів рідини. Це надважливо в умовах пустельного клімату.

На території хмарочосу розташовані готель, оглядові майданчики, офісні приміщення і навіть житлові апартаменти. Вночі його підсвічують тисячі вогників, що додає йому ще більшого шарму.

Tokyo Sky Tree, Токіо, Японія 

Токійське «небесне дерево» посідає другу сходинку в топі світових гігантів. Його висота зі шпилем становить 634 метри. Цікаво те, що інновації дозволяли зробити вежу з більшою кількістю поверхів. До того ж її зводили на два роки пізніше, ніж дубайську. Тож побити рекорд можливість точно була. Але японці обрали символічне для себе число. Цифри «шість», «три» та «чотири» разом вимовляються як «Мусасі». Саме так називали японську столицю у давнину.

Першочергове завдання споруди – передача цифрового та мобільного сигналу, а також усіх навігаційних систем. В середині, як і належить, є оглядовий майданчик. Внизу розташований торгово-розважальний центр, де можна весело провести час. Тут знайдуться забави на будь-який вік.

Хмарочос зводився з використанням провідних технологій. Конструктори приділили велику увагу сейсмостійкості, адже жителі Японії частенько відчувають підземні поштовхи. Тому для цього велетня архітектори розробили спеціальні поглиначі коливань. Токійське дерево не боїться землетрусів із низькою та навіть середньою амплітудою.

Шанхайська вежа, Шанхай, Китай

Ця споруда всього на 2 метри нижча за попередню. Але це не заважає їй бити світові рекорди. По-перше, вона найбільш екологічна, а по-друге, найдорожча висотка на всій Землі. Ви тільки уявіть, її бюджет перевалив за позначку 2,5 мільярда доларів. До прикладу, на будівництво Буржд-Халіфа пішло в половину менше.

Будівля не тільки гарна, але й приносить користь китайцям. Вона самостійного генерує енергію, має свою розгалужену інфраструктуру та навіть володіє транспортним вузлом.

Оглядовий майданчик башти розташовується на висоті 561,3 метра. Дібратися до нього можна за лічені секунди. Архітектори потурбувалися про відвідувачів і замовили проєктування найшвидшого ліфта на планеті в компанії Mitsubishi.

Абрадж Аль-Бейт, Мекка, Саудівська Аравія 

Ця красуня хоч і не найвища будівля у світі, зате – найбільша за масою. А ще вона не самотньо височіє серед інших забудов, а має трохи нижчих за себе «братів і сестер». Це комплекс із хмарочосів, до якого входять Годинникова Королівська Вежа, Агар, Замзам, Кібла, Марва та Сафа.

Сучасний архітектурний ансамбль – «одноліток» Токійського небесного дерева. Його будівництво завершилося у 2012 році. Він, як і решта гігантів, може похизуватися своїми досягненнями. Наприклад, його годинник – справжній велетень. У жодному куточку на Землі ви не знайдете такого чогось подібного.

В середині Абрадж Аль-Бейту розташовані торговий пасаж, паркінг, конференц-зали, два вертолітних майданчики та елітні апартаменти. До речі, сам комплекс зведено біля головної святині ісламу – мечеті аль-Харам.

Міжнародний фінансовий центр Пінань, Гуандун, Китай 

Ще одна китайська висотка, що увійшла до топу найвищих споруд у світі. Планувалося, що вона перевершить Шанхайську вежу і Токійське небесне дерево. Але в кінцевому результаті її довелося зменшити. Конструктори прибрали шпиль, адже виявилося, що він заважатиме авіації. Висота споруди знизилася на 60 метрів — з 660 до 600.

До будівництва китайці підійшли з усією відповідальністю. Навіть зупиняли роботи, коли у 2013 році випадково з’ясувалося, що в процесі могли використовувати неякісний бетон. Тому довелося пригальмувати зведення хмарочоса та протестувати зразки матеріалу. І тільки після багатьох експертиз до незавершеної красуні допустили виконробів та їх підлеглих.

Ці споруди ви повинні побачити на власні очі. Тож за можливості відвідайте їх.

Раніше OBOZ.UA розповідав про найнезвичніші споруди України.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки! 

Джерело

Новини України