За інформацією: Суспільне Полтава.
Суспільне Полтава
Нині на території Полтавської області поліція охороняє 652 навчальних заклади: дошкільні, шкільні і вищі. Це — 55% від загальної кількості. Переважно встановлюють тривожні кнопки, фізично під охороною поліції тільки два заклади. Збільшити відсоток шкіл, зокрема, під охороною заважають кілька факторів.
Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповів заступник начальника управління поліції охорони в Полтавській області Ігор Жижка.
В більшості випадків відмовляються на підставі того, що відсутні кошти. Це перше болюче питання. А якщо взяти сільські школи, то там досить мало навчається учнів, і вони (директори шкіл – ред.) не вбачають необхідності охорони.
Кабмін затвердив постанову, згідно з якою заклади освіти охоронятиме поліція охорони. Це змінить підходи до забезпечення порядку.
Набираємо зараз людей, які пройдуть спеціальну підготовку по спеціальній навчальній програмі і будуть нести службу в навчальних закладах. Ці люди будуть відібрані морально і психологічно для несення служби. Будуть забезпечені, як вогнепальною зброєю, так і металошукачами, відеореєстраторами. Повноваження буде – не допустити прохід до шкіл із забороненими предметами і щодо припинення правопорушень.
Тривожна кнопка, якою переважно нині користуються у школах, має переваги і недоліки. Серед перших: працівник може непомітно викликати оперативну групу. Випадки, за яких це варто робити, виписані в інструкції. Але тривожна кнопка в будь-якому разі в руках живої людини, яка її натискає.
В більшості випадків це нічний час, коли охоронцю здалося, що щось десь гупнуло, грюкнуло, хтось пройшов під вікнами, тоді він натискає тривожну кнопку. Відповідальність є (за хибні виклики-ред.), але поки йдуть попередження. Відсоток хибних викликів невеликий, бо ми проводимо інструктаж. Я думаю, що це 8-10 відсотків, не більше.
Навчання майбутніх поліцейських — охоронців шкіл має розпочатися у січні 2024 року. Рішення про те, яку школу першою необхідно брати під охорону, прийматимуть упродовж першого кварталу. Всі школи Полтавської області мають бути під охороною до 2025 року. Повністю інтерв’ю щодо охорони навчальних закладів слухайте за посиланням.