День Української Державності: історія визначного дня

Україна – країна з багатою та складною історією, що тягнеться крізь століття і охоплює численні етапи формування її державності. Вона сповнена невпинною боротьбою та прагненням до самовизначення та незалежності.

Одним із найважливіших свят, яке символізує суверенітет України, є День Української Державності. Про його історію, дату та значення читайте в матеріалі OBOZ.UA.

Коли святкують День Української Державності

День Української Державності офіційно відзначалося щорічно 28 липня. Ця дата була обрана не випадково, адже вона прив’язана до Дня хрещення Київа. Саме тоді Русь обрала рухатися в бік західної культури та цінностей. Однак з переходом на новоюліанський календар свято перенесли на 15 липня.

Свято було встановлене Указом Президента України у 2021 році. Символічно документ було підписано в 30-ту річницю Незалежності України.

Історія становлення української держави

Точкою відліку української держави вважають другу половину IX століття, адже в істориків є всі підстави вважати, що Русь – це не Росія, а Україна. А перша згадка назви сучасної держави датується 1187 роком.

До 30-х років XIII століття Київська Русь була однією з найбільших і наймогутніших держав Європи. Вона також вважалася одним з найбільших центрів торгівлі й розвитку, але розпалася та перетворилася на Галицько-Волинське князівство через міжусобиці, свавілля боярства та татаро-монгольське нашестя. В такому вигляді держава існувала до XIV століття.

Приєднання українських земель до Речі Посполитої призвели до численних повстань та зрештою стало причиною Національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького та зумовили утворення незалежної Української козацької держави.

З тих під українська державність почала набувати ознак демократії, однак приєднання до Московської держави, поділ територій та радянський гніт змусили український народ ще протягом багатьох років боротися на свою ідентичність та незалежність. І лише в 1991 році було проголошено остаточну незалежність, яку доводиться захищати й сьогодні.

Отже, День Української Державності — це не просто святковий день у календарі. Це нагода для кожного українця замислитися над історичним шляхом своєї країни, віддати шану тим, хто боровся за її свободу з часів Київської Русі до сьогодення, та зміцнити свою національну ідентичність.

Раніше OBOZ.UA розповідав про нові дати церковних свят в липні за новим календарем.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Джерело

Новини України