Палата представників Конгресу США, 24 вересня 2023 року. Ілюстративне фото: AP
Текст угоди про допомогу для України, а також розвʼязання проблем на південному кордоні у США, можуть опублікувати вже цього тижня.
Про це пише POLITIKO з посиланням на головного представника республіканців Джеймса Ленкфорда.
"Сподіваюся, цього тижня текст вже буде готовий. Кожен матиме час прочитати і обдумати його. Ніхто не застрягне у цьому процесі. Ця угода має працювати. Усі розраховують на те, що це дійсно спрацює", – сказав Ланкфорд в ефірі "Fox News Sunday".
Як пише видання, восени республіканці висловили позицію, що не надсилатимуть більше грошей в Україну без значних змін у політиці. Вони хочуть обмежити потоки мігрантів через південний кордон, що "похитує прихильність Конгресу Україні та призведе до кількох невдалих спроб надіслати більше грошей в країну".
Ленкфорд додав, що в разі ухвалення угоди Сенатом найближчим часом її передадуть до Палати представників, яка "зможе працювати над її вдосконаленням".
"Палата може серйозно поглянути на це і сказати: "Це дає реальний прогрес на кордоні, візьмімо це, збережімо це, а потім продовжимо шукати ще", — сказав він.
Що відомо про допомогу від США для України
18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.
Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.
Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.
2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.
Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.
7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.
Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.
6 грудня законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Допомога передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.