Лапенко зазначила, що відносно тепла погода дала змогу пройти зиму стабільно
Під час цього опалювального сезону теплові електростанції та теплоелектроцентралі працювали більше годин, щоб допомогти енергосистемі під час дефіциту у ній. Про це заявила генеральна менеджерка з організації консультативних послуг у сфері безпеки та стійкості DiXi Group Олена Лапенко.
«Через значну потребу у регулюванні при дефіциті електроенергії у поточному ОЗП енергоблоки ТЕС/ТЕЦ сумарно працювали більше годин, ніж у попередніх періодах», – сказала вона.
Експертка додала, що це призвело до зменшення запасів вугілля, особливо у грудні-січні. Лапенко зазначила, що відносно тепла погода дала змогу пройти зиму стабільно, хоч взимку і був тривалий період низьких температур близько 15 градусів морозу. Вона додала, що цієї зими майже не було відключень електроенергії, а якщо вони й мали місце, то в основному через пошкодження, що були пов’язані з атаками або погодними умовами у грудні-січні.
«Попри втрату більше 17 ГВт встановленої потужності, за 2 роки повномасштабної війни цього сезону всі споживачі, як побутові, так і промислові, могли споживати необхідні обсяги електроенергії», – підкреслила Лапенко.
Раніше у НЕК «Укренерго» заявили, що цієї зими АЕС, ТЕС і ТЕЦ працювали на максимумі. За словами директора з управління ОЕС України, головного диспетчера компанії Віталія Зайченка, теплова та гідрогенерації доклали усіх зусиль для відновлення після обстрілів генеруючого обладнання, щоб українці мали достатньо електроенергії цієї зими.
Напередодні у ДТЕК заявили, що з початку 2024 року теплоелектростанції компанії наростили відпуск електроенергії на 6%.
ㅤ