Дивовижне забарвлення котячих пов’язане з генетичними мутаціями.
Чому коти плямисті та смугасті / Колаж УНІАН, скріншоти
Леопарди, гепарди, єгипетські мауси — різноманітні котячі мають приголомшливі плями. Так, тигри, мають смуги, а ось леви не мають візерунків на шерсті. Як саме коячі отримують своє забарвлення — у експертів дізнавалось Live Science.
Вчені не мають повної відповіді на це питання, але вони знайшли багато підказок.
«Ми не знаємо, чому у деяких кішок є плями, а у деяких — смуги», — сказав доктор Грег Барш, почесний професор генетики та педіатрії Стенфордського університету. При уцьому, за його словами, дослідники ідентифікували два гени, які впливають на розмір і форму плям, а також смуг у домашніх кішок і диких котячих.
Так, домашні коти з однією або двома нормальними копіями гена під назвою Taqpep мають смуги, а ось коти з мутаціями в обох копіях цього гена (одна від матері, а інша від батька) мають шерсть з плямами.
Ці мутації Taqpep дають початок моделям класичних смугастих кішок, розповіла Леслі Лайонс, котячий генетик з коледжу ветеринарної медицини Університету Міссурі. Мутації Taqpep також можуть змінювати плями — принаймні у гепардів, які відомі тим, що мають чорні плями на жовтувато-коричневому тлі.