Чому коти муркочуть: ветеринарка назвала 5 причин

Домашні улюбленці можуть муркотіти, коли перебувають як у позитивному, так і в негативному емоційному стані.

Ветеринарка назвала 5 причин, чому коти муркочуть / фото УНІАН

Муркотіння — це дуже виразний і культовий звук, який асоціюється з нашими домашніми котами. Але чому коти муркочуть? Ветеринарка Вайлані Сунг назвала виданню petMD 5 причин цього надзвичайного явища.

За її словами, багато господарів можуть вважати, що котяче муркотіння є ознакою щастя, але насправді воно може виникати, коли кішка перебуває як у позитивному, так і в негативному емоційному стані. Наприклад, кішка може муркотіти, коли її гладить улюблена людина, але вона також може муркотіти, якщо почувається погано.

Коти муркочуть, коли вони задоволені

Муркотіння кота в основному асоціюється із задоволенням, хвилюванням або іншим позитивним емоційним станом. Коли кіт із задоволенням муркоче, у нього розслаблений вираз обличчя та мова тіла. Відомо, що коти муркочуть, коли вони:

  • сонливіі;
  • у теплій знайомій обстановці;
  • їдять (або відразу після їжі);
  • розминають щось м’яке;
  • ніжаться на вікні;
  • лежать на колінах у господарів.

Коти муркочуть, коли хвилюються

Деякі коти муркочуть, коли хвилюються. Вони можуть ходити по дому, чергуючи мурчання і нявкання. Це може бути механізмом, який допоможе зменшити їх тривогу.

Інші кішки можуть муркотіти, коли їх оглядає ветеринар або коли повертаються додому з ветеринарної клініки. Якщо ваша кішка муркоче в цих ситуаціях, можливо, вона намагається оговтатися та заспокоїтися після стресової ситуації.

Джерело

Новини України