Координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, фото: AP
Координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що США загалом надали Україні понад 60 мільярдів доларів допомоги.
Про це посадовець повідомив під час брифінгу 8 листопада.
"З усіх коштів, які були надані Україні з початку війни, а це понад 60 мільярдів доларів, і це не лише безпекова допомога, а й економічна, фінансова, гуманітарна, ми використали 96%. Понад 90% коштів на поповнення безпекової допомоги вже витрачено", — сказав Кірбі.
За словами координатора Ради нацбезпеки Білого дому, в Пентагону залишилося близько 1,1 мільярда доларів "на поповнення".
"З наближенням зими потрібно, щоб цей додатковий запит (запит Байдена на додаткове фінансування — Ред.) був схвалений", — підкреслив посадовець.
Кірбі також додав, що Сполучені Штати "абсолютно впевнені" у тому, що українця можуть повернути свою територію.
"Я думаю, що їх недооцінювали з початку цього конфлікту, вони — сильні та хоробрі, у них хороший контроль, і немає жодних сумнівів у тому, що вони продовжуватимуть досягати успіху", — підсумував координатор Ради нацбезпеки Білого дому.
Що відомо про допомогу від США для України
18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.
Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.
Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.
2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.
Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млн доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.
7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.