За інформацією: Суспільне Вінниця.
Фото: Суспільне Вінниця
На фермі власні правила по догляду за тваринами: збалансований раціон, безприв’язне утримання та безконтактне доїння. Процес доїння контролює завферми та за сумісництвом ветлікар Володимир Кисіль. Каже, що доять у два етапи, бо доїльна зала розрахована на 32 корови. Зібране молоко одразу охолоджують.
"Йде безконтактна подача молока прямо в холодильник. Перші корови дояться, потім заганяється наступна партія. В нас безприв'язне утримання. Доярка тільки підкладає доїльний апарат до вимені, далі молоко потрапляє прямо в холодильник. А потім приїжджає молоковоз і все забирає на базу", — пояснив Володимир Кисіль.
Фото: Суспільне Вінниця
Молодший Кагляк каже, що зараз у селі не вистачає робочих рук. Лише з Вищеольчедаєва за час повномасштабного вторгнення призвали 102 людини.
"Мало фахівців, які можуть працювати в цій сфері. Багато пішли на фронт. Так само з нашої ферми пішов воювати голова фермерського господарства та ще два спеціалісти", — каже Анатолій Кагляк.
Фото: Суспільне Вінниця
Фото: Суспільне Вінниця
Щодня на сімейній фермі надоюють 850 літрів молока. Проблем зі збутом сировини, за словами Анатолія Кагляка, немає.
"Найголовніше — реалізація продукції. Вона є. В нас ще малий об'єм. Навесні думаємо вийти на кращий рівень. Щоб хоча невеликий, але молоковоз в нас завантажувався повністю. Але ще треба близько двох років", — сказав Анатолій Кагляк.