Багатофункціональні та прості у користуванні: шестеро вінничан виготовляють буржуйки для захисників

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Буржуйка, яку виготовили вінницькі волонтери. Фото: Суспільне Вінниця

83 буржуйки за місяць зробили та передали на фронт шестеро вінничан: Юрій Борсуков, Віталій Жук, Олександр Кулик, Сергій Новіков, Віталій Магира та Юрій Кулик. Чоловіки працюють щовечора після роботи. Минулого року за осінь та зиму виготовили для захисників 800 буржуйок.

Волонтер Віталій Жук для пічок нарізає деталі, зварює балони.

Використовуємо балони від фреону, хладоген від кондиціонерів, холодильників. На одну буржуйку йде 2,5 таких балони. На першому етапі відрізаємо передню кришку, вона служить для “передньої” частини, далі — для задньої. Далі так само відрізаємо. У нас невеликий відхід, ми його потім на металолом здаємо, а гроші повертаються на виробництво”, — сказав Віталій Жук.

Волонтер виготовляє буржуйку. Фото: Суспільне Вінниця

Працюють після роботи, каже Жук. За вечір виготовляють до трьох буржуйок. Балони люди віддають безкоштовно, метал та розхідні матеріали купують за донати. Тиждень тому придбали плазморіз.

Збори робили, люди давала, з церкви. Вирішили його взяти, щоб прискорити роботу. У районі 12 тисяч він коштує, це сам тільки апарат. Компрес — наш. На вирізання цих двох отворів раніше у нас йшло часу хвилин 20-25. Зараз на цей отвір — 7 секунд, на більший — до хвилини. В разів 10 швидкість піднялася. Приставили шаблон, вирізали, воно випало — і все. Далі хлопці займаються варкою”, — розповів Віталій Жук.

Фото: Суспільне Вінниця

Юрій Борсуков — зварювальник. Розповів, що минулої осені та зими у цьому цеху зварили 800 буржуйок. Роботу відновили місяць тому. Суспільному показав заготовку буржуйки.

Це, як ми її називаємо, тушка буржуйки. До неї приварюємо ніжки, дверцята, кришку, піддувало, щоб вогонь менший-більший був”, — розповів Юрій Борсуков.

Фото: Суспільне Вінниця

Товщина металу, з якого роблять буржуйки, 2 міліметри. Аби метал не прогорав, всередину підкладають чавунну решітку. Вага готової буржуйки — до 10 кілограмів. У разі потреби її можна легко перемістити, каже Борсуков.

Завдяки вазі буржуйки, якщо є приліт, то взяв за ручку і побіг. 10 кілограмів — це відро води, і побіг з нею, куди захотів.

Фото: Суспільне Вінниця

Буржуйки — багатофункціональні, каже майстер, та прості у користуванні.

Відчинив, закидав дров, розпалив. Сюди можна ставити перемички, берці сушити. Потрібно щось приготувати їсти — відкрив сковорідку, образно. Поставив пательню, дим іде трубкою, більше нікуди, якщо тяга є”, — розказав Юрій Борсуков.

Фото: Суспільне Вінниця

Буржуйки на фронт, каже волонтер, віддають безкоштовно. Передають безпосередньо військовим.

Віддаємо більше хлопцям, які воюють. Хтось приїхав, без питань, у відпустку. Має можливість – на машині забрав”, — сказав Борсуков.

Новини України