Сьогодні, 7 квітня, День геолога в Україні.
Свята
7 квітня в Україні святкують День геолога. Професійне свято щороку припадає на першу неділю квітня. Подія була створена ще 1966 року за ініціативи геологів. 1995 року за наказом президента Леоніда Кучми святкування продовжилося. Геологи займаються тим, що досліджують літосферу, виявляють родовища корисних копалин, вивчають фізичні властивості надр Землі.
Також 7 квітня Всесвітній день здоров’я. Свято було створене 1950 року, а дату святкування обрали на честь прийняття Статуту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), яке відбулося 1948 року. Головна мета цього дня полягає в тому, щоб наголосити на важливості здоров’я в житті людини, залучити людство до вирішення ментальних та фізичних проблем, підвищити поінформованість про різні захворювання тощо. Завдяки Всесвітньому дню здоров’я привертається увага світової спільноти до важливих проблем охорони здоров’я, з якими щодня стикається людство.
А ще 7 квітня Міжнародний день бобра. Свято було створене 2009 року, а дату святкування обрали на честь дня народження Дороті Річардс, яка протягом 50 років вивчала цих тварин. В екології нашої планети бобри відіграють надзвичайно важливу роль, адже вони будують греблі, відновлюють водно-болотні угіддя, зменшують наслідки повеней та засух, очищують водойми тощо.
7 квітня розпочинається Міжнародний тиждень тромбона. В цей період відбувається вшанування багатогранного і багатого голосу тромбона. Тиждень об’єднує митців, виконавців та шанувальників з усього світу. Тромбон вважається одним з найскладніших для опанування духових інструментів. Його часто називають «духовою скрипкою».
7 квітня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Георгія Сповідника, митрополита Митиленського. Від самої юності він хотів стати ченцем. В той час імператором був Лев Ісаврянин, який проводив політику іконоборства. Георгій же сповідував вшанування ікон, за що його прозвали Сповідником. За часів правління Костянтина Порфірородного став архієреєм кафедри у Митилені. Вів чисте та цнотливе життя, завжди допомагав нужденним. Наприкінці життя Георгія імператором став іконоборець Лев Вірменин, тому митрополита вигнали до Херсонесу, де він і помер.
Що не можна робити 7 квітня
- Не варто підходити близько до водойм.
- Не можна визирати з відчиненого вікна.
- Заборонено переїдати і зловживати алкоголем.
Народні прикмети і традиції на 7 квітня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: сильно дощить до великого урожаю ягід калини;
- сонячно, але вранці мороз — чекайте на урожай зерна;
- на небі багато зірок — стільки ж буде в лісі ягід та грибів;
- погода цього дня вказує, яким буде початок вересня.
Наші пращури вірили, що цього дня від зимового сну пробуджуються русалки. А тому чоловіки не йшли до водойм, щоб річкові жительки не затягли їх під воду. А ось жінки ходили до річок. Існувало повір’я, якщо жінка подружиться з русалкою, то в її родині не буде утоплеників.
Іменини
Аркадій, Георгій, Данило, Петро, Килина, Євдокія.
Талісманом людини, народженої 7 квітня є сардонікс. Відноситься до типу агата. Може мати різне забарвлення: від насиченого каштанового до червоно-бурштинового. Здавна вірили, що сардонікс лікує переломи, допомагає зупинити кровотечу.