26 листопада: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

Сьогодні, 26 листопада, Міжнародний день Біблії. 

Свята

26 листопада в Україні і світі святкують Міжнародний день Біблії. Ця книга в усі століття вважалася лідером за кількістю видань. Християни вірять, що, читаючи рядки з Біблії, вони отримують відповіді на всі свої запитання. Свято встановили 1940 року, коли група бізнесменів з Нью-Йорка запропонувала започаткувати біблійну організацію. В цей час у світі розквітав фашизм, йшла Друга світова війна. Новостворена організація поставила собі за мету відвернути від усіх цих жахів американців, зацікавити їх у читанні Біблії.

Також 26 листопада День боротьби з ожирінням. Це глобальний заклик до дій, щоб мати здорове та щасливе життя. В XXI столітті ожиріння стало однією з найважливіших глобальних проблем охорони здоров’я, яка часто призводить до хронічних станів та захворювань. Головною метою цього дня є обмін інформацією про профілактичні заходи і заохочення людей по всьому світі боротися з ожирінням.

26 листопада в церковному календарі – день пам’яті Георгія Переможця. Цей день також називають Юріївим, Юрій Зимовий. Він народився в Каппадокії в III столітті в сім’ї простого хлібороба, який вірив в Бога. Батько помер мученицькою вірою за Христа. А молодий Георгій вступив на службу до римського війська і навіть там отримав чимало нагород. За це він став радником імператора Діоклетіана, який був вірний язичницьким богам.

Діоклетіан хотів відродити язичництво, а тому ставився до християн жорстоко. Георгій про це довідався і почав сам готуватися до смерті. Роздав все своє майно бідним, відпустив рабів на волю. Потім прийшов до імператора і заявив, що є християнином. Здивувався такій мужності Діоклетіан, тому він попросив юнака не руйнувати своє життя. Проте Георгій відмовився поклонитися язичницьким богам. Від цього моменту почалися страшні випробування, які він всі стерпів. Дружина Діоклетіана, побачивши страждання молодого воїна, також увірувала в Христа. За це імператор також вирішив її засудити. Георгію ж відтяли голову. Смерть він прийняв спокійно 303 року.

Що не можна робити 26 листопада

  • Не можна залишатися в боржниках цього дня, тому краще віддати всі позичені кошти.
  • Заборонено вирушати у далеку дорогу, а якщо неможливо відкласти поїздку, обов’язково замовте молебен.
  • Не варто сваритися з рідними, лихословити і лаятися.

Народні прикмети і традиції на 26 листопада

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: вітер дме з північної сторони до морозів;
  • випав іній — чекайте на гарний урожай влітку;
  • протягом усього дня заметіль — бджоли рано нап’ються меду;
  • холодний день вказує, що буде сильний мороз, а зима буде суворою;
  • випало багато снігу, то на Юрія Літнього (23 квітня) буде багато трави.

Святкувати на Русі день Юрія Переможця стали за часів київського князя Ярослава Мудрого в XI столітті. Дату присвятили освяченню Георгієвського храму в Києві (1051-1054 роки). В давнину вважалося, що саме від цього дня зима остаточно вступає в свої права.

Іменини

 Юрій, Георгій, Василь, Афанасій, Юліан, Михайло, Назар, Микола, Іван, Ілля.

Талісманом людини, народженої 26 листопада є яшма. Ювелірний камінь з матовим блиском. Здавна вірили, що яшма символізує гармонію та здоров’я. Тому камінь часто використовували для лікування різних хвороб (в залежності від кольору).

Джерело

Новини України