23 липня: церковне свято сьогодні, з якими проханнями йдуть до Почаївської ікони

У православне свято сьогодні згадують одну з найбільш шанованих святинь.

Почаївська ікона Божої Матері / ua.depositphotos.com

23 липня за новим церковним календарем православні вшановують Почаївську чудотворну ікону Божої Матері, яку відносять до однієї з найбільш шанованих. Де зараз зберігається образ, у чому він допомагає вірянам, про традиції та заборони, пов’язані з цим днем, а також яке сьогодні церковне свято за старим стилем — розповідаємо в матеріалі.

  • Що за свято сьогодні церковне — дата за новим і старим календарем
  • Про що просять біля образу Почаївської Богородиці, звичаї дня, що сьогодні не можна робити
  • Прикмети 23 липня — яку погоду очікувати

Що за свято сьогодні церковне — дата за новим і старим календарем

23 липня (5 серпня за старим стилем) згадують про чудеса однієї з найбільш шанованих святинь — Почаївської ікони Божої Матері.

Це свято було встановлено на честь чудесного порятунку Успенської Почаївської Лаври від облоги татар 20-23 липня 1675 року, в період Збаразької війни з турками. Згідно з переказами, ченці не могли протистояти нашестю татар і стали молитися Богородиці та преподобному Іову Почаївському. І тоді над храмом з’явилася Пресвята Діва в оточенні ангелів і зі святим Іовом. Видіння налякало татар, і вони стали пускати стріли — ті поверталися назад, почалася паніка, і воїни почали тікати. Ті, хто вцілів, пізніше прийняли християнство.

Пов’язано з іконою і безліч інших чудес, одне з найвідоміших — зцілення сліпої дівчинки Анни Акімчукової. Крім того, граф-уніат Микола Потоцький, побачивши чудесний порятунок свого кучера після молитви Почаївській Богородиці (якого він сам же і хотів убити), став покровителем Почаївської обителі.

За переказами, ікону монастирю передала дворянка Анна Гойська в XVI столітті. Зараз святиня зберігається в Успенській Почаївській лаврі в Тернопільській області.

Яке сьогодні православне свято відзначають ще:

  • вшановують священномученика Аполлінарія, єпископа Равенійського;
  • мучеників Трохима, Феофіла і 13 інших.

Раніше ми також розповідали,яке сьогодні церковне свято в Україні за старим стилем — 23 липня згадують преподобного Антонія Печерського, засновника Києво-Печерської лаври.

Про що просять в образу Почаївської Богородиці, звичаї дня, що сьогодні не можна робити

Почаївська ікона Божої Матері допомагає в різних життєвих ситуаціях. До неї звертаються з молитвами про здоров’я, зцілення від важких захворювань, просять захисту для сім’ї від недоброзичливців, заздрісників, злодіїв. Вважається, що вона дарує мир у сім’ї, допомагає зберегти кохання і злагоду між подружжям, може вказати на доброго і вірного супутника життя. Вірять, що Почаївська Богородиця зміцнює віру, наставляє на вірний шлях, а також захищає від зла рідну землю.

Народна назва дня — Трохим Безсонник, який прозвали так через низку нескінченних клопотів у цей час. У цю пору, як правило, йде збирання врожаю, справ вистачає на городі і в будинку, тому працювати доводиться зі світанку до пізньої ночі.

Вважається, що всі починання 23 липня обов’язково увінчаються успіхом, а праця цього дня принесе плоди. Також день сприятливий для сватання та укладення шлюбу — союз буде міцним.

Джерело

Новини України