Сьогодні, 20 лютого, День Героїв Небесної Сотні.
Свята і події
20 лютого в Україні День Героїв Небесної Сотні. Це державний пам’ятний день в Україні, який було встановлено указом президента України 11 лютого 2015 року.
Зима 2013–2014 років стала переламним моментом в історії України. Масові акції протесту, що розпочалися в листопаді 2013 року після відмови тодішньої влади від підписання Угоди про асоціацію з ЄС, переросли у масштабний рух опору проти корупції, узурпації влади та порушення прав громадян.
Найкривавіші події відбулися від 18 до 20 лютого 2014 року, коли силовики відкрили вогонь по протестувальниках на вулиці Інститутській у Києві. Внаслідок цього загинули понад 100 осіб, яких згодом назвали Героями Небесної Сотні. Серед них були українці різного віку, соціального статусу та професій, а також громадяни інших країн.
День Героїв Небесної Сотні – це нагадування про ціну свободи та гідності, про відданість тих, хто віддав своє життя за європейське майбутнє України.
Також 20 лютого День соціальної справедливості в Україні. Це міжнародний день, запроваджений Генеральною Асамблеєю ООН 2007 року для привернення уваги до питань рівності, боротьби з бідністю, забезпечення прав людини та гідної праці. Соціальна справедливість передбачає рівні можливості для всіх людей незалежно від їхнього походження, статі, віку чи соціального статусу. В Україні цей день акцентує увагу на соціальних проблемах та необхідності реформ у сфері соціального захисту.
А ще 20 лютого Всесвітній день холангіокарциноми. Цей день спрямований на підвищення обізнаності про холангіокарциному – рідкісний та агресивний тип раку жовчних проток. Холангіокарцинома – це злоякісна пухлина, що розвивається в жовчних протоках, які транспортують жовч від печінки до тонкого кишківника. Хвороба часто діагностується на пізніх стадіях через неспецифічні симптоми, що ускладнює лікування.
20 лютого Міжнародний день антропології. Припадає щорічно на третій четвер лютого. Це професійне свято, започатковане Американською антропологічною асоціацією (AAA) 2015 року, щоб популяризувати антропологію та її значення у сучасному світі. Антропологія – це наука, що вивчає походження, розвиток, культуру, поведінку та біологічні особливості людини. Цей день – чудова нагода замислитися над тим, що робить нас людьми та як культура впливає на наше життя.
Також 20 лютого Міжнародний День людей, які перемогли алкоголізм. Це неофіційне, але важливе свято, яке присвячене тим, хто зміг подолати алкогольну залежність і повернувся до здорового життя. Алкогольна залежність є хронічним захворюванням, яке впливає на фізичний та психічний стан людини, руйнує сім’ї, кар’єру та соціальні зв’язки. Важливим кроком до одужання є усвідомлення проблеми та прийняття рішення змінити своє життя.
А ще 20 лютого Всесвітній день управління інформацією. Припадає щороку на третій четвер лютого. Це професійне свято, яке привертає увагу до важливості ефективного управління інформацією в сучасному цифровому світі. Управління інформацією (Information Governance) охоплює стратегії, політики та технології, що допомагають організаціям ефективно зберігати, використовувати, захищати та утилізувати інформацію. Це стосується як фізичних документів, так і цифрових даних.
20 лютого День початку російської агресії проти України. Ця дата офіційно визнана в Україні як день початку збройної агресії Російської Федерації, що розпочалася 2014 року із захоплення Криму. Саме цього дня 2014 року Росія розпочала операцію з окупації Криму, що підтверджено офіційними документами, зокрема медалями «За повернення Криму», випущеними в РФ із зазначенням дати початку агресії – 20 лютого 2014 року. Це сталося ще до так званого «референдуму» та офіційного введення російських військ. Ця дата нагадує, що російська агресія триває, а боротьба України за незалежність і територіальну цілісність є важливою для всього демократичного світу.
Також 20 лютого Міжнародний день куріння люльки. Це свято об’єднує любителів куріння тютюнової люльки по всьому світу, підкреслюючи культуру, традиції та спільноту цього хобі. Свято започатковане 2008 року Міжнародною асоціацією курців люльки (IPSD – International Pipe Smokers’ Day). Мета – не просто популяризація куріння люльки, а нагадування про традиції, повагу та спілкування, які історично супроводжують цей ритуал.
Церковне свято
20 лютого в церковному календарі – день пам’яті святого преподобного Льва, єпископа Катанського. Він народився приблизно 720 року в Равенні, Візантійська імперія, і став ченцем. Пізніше його призначили архідіаконом у єпископстві Реджіо. Після смерті єпископа Савіна 765 року Лев був обраний єпископом міста Катанія на Сицилії. Як єпископ Лев відомий своєю добротою і милосердям. Він дбав про сиріт, бідних, вдів, хворих і подорожніх, годуючи їх і одягаючи за кошти церковних маєтків і лікував їх молитвами. Лев також відомий своїми дивотворними даруваннями. Однією з найвідоміших подій його життя було протистояння з чарівником Іліодором. Іліодор виконував магічні трюки, що вражали народ, але Лев зміг його зупинити і зрештою змусити його відмовитися від магії. Святий Лев помер 20 лютого 789 року. Його мощі зберігаються в Римі.
Що не можна робити 20 лютого
- Алкогольні напої забороняється пити.
- Не слід починати нові справи, особливо важливі.
- Не варто давати жодних обіцянок.
Народні прикмети і традиції на 20 лютого
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: зграя воронів літає високо в небі — чекайте на снігопад;
- йде сніг з дощем — скоро буде відлига;
- ясний день — до неврожайного року;
- північний вітер вказує на швидке потепління.
Цього дня наші предки влаштовували останні катання на санках з гірки. Вважалося, хто довше проїде, той цього року знайде своє справжнє щастя.
Іменини
Антон, Василь, Давид, Денис, Іван, Гнат, Лев, Микола, Сергій, Федір, Ярослав.
Талісманом людини, народженої 20 лютого, є корал. Вважається, що мінерал добре впливає на самопочуття. Також корал позитивно впливає на психіку людини.
Погода у Житомирі
Протягом усього дня у Житомирі утримається хмарна погода. Без опадів. 3 — 7 градусів морозу.