16 квітня: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити і погода у Житомирі

Сьогодні, 16 квітня, Всесвітній день голосу. 

Свята

16 квітня в Україні і світі святкують Всесвітній день голосу. Свято було створене, щоб підкреслити безцінне значення голосу в житті людини, привернути увагу до тих проблем, які пов’язані зі здоров’ям. Варто зазначити, що сила впливу голову дуже велика. Навіть саме слово «голос» має кілька значень. Ми часто можемо почути про такі поняття, як «голос душі» чи «голос совісті».

Починається голос в легенях, які під час видиху створюють потік повітря в трахеї і гортані. В гортані розташовані голосові зв’язки, які прикріплені до найбільшого гортанного хряща (кадик). Коли між ними проходить повітря, вони вібруюють, чим створюється звук. Його частота залежить від сили вібрації.

Також 16 квітня День обізнаності про стрес. Варто зазначити, що стресовий стан негативно позначається на загальному здоров’ї людини. Майже всі хвороби викликані стресом. Психологічна напруженість, звичайно, потрібна нашому організму, щоб мозок працював якісно, але лише в малих дозах. Якщо ж стрес людина відчуває постійно, то стан її здоров’я значно погіршується, а життя стає важким.

А ще 16 квітня святкують День Чарлі Чапліна. Саме цього дня 1889 року народився легендарний актор чорно-білого кіно, режисер Чарлі Чаплін. Його всі вважають зворушливим митцем, який талановито володів акторською грою, не вживаючи водночас слів. Чапліна заносять до переліку найуспішніших коміків, адже він умів успішно комбінувати гумор та трагізм.

16 квітня Всесвітній день крапки з комою. Подія була започаткована Емі Блеуел 2016 року, після того як її батько вкоротив собі віку. Тому дівчина вирішила створити особливий проєкт «Крапка з комою», який допомагає людям запобігти суїциду в складних життєвих ситуаціях.

16 квітня в церковному календарі – день пам’яті мучениць Агапії, Ірини та Хіонії. Вони були трьома сестрами, які жили в III столітті в Італії, на околицях міста Аквілеї. В ранньому дитинстві залишилися сиротами і виховувалися у любові до Господа. Всім юнакам дівчата відмовляли, адже хотіли присвятити своє життя Богу. Дізнався про неприступність сестер імператор і наказав їм їхати з ним до Македонії, щоб там знайти наречених. Та дівчата стояли на своєму. Тоді сестер вирішили стратити. Двох старших спалили на вогні, а молодшу застрелив охоронець, коли вона намагалася втекти.

Що не можна робити 16 квітня

  • Забороняється пити алкоголь.
  • Не можна брати чи давати гроші в борг.
  • Не варто веселитися, співати і танцювати.

Народні прикмети і традиції на 16 квітня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: наскільки багато вже виросло подорожника, настільки багатим буде урожай;
  • чутно грім — хліб добре вродить;
  • злива — до спекотної погоди влітку;
  • вітряно і прохолодно — таким слід очікувати і літо.

Цього дня в давнину йшли до садка, щоб там почати наводити лад. Зокрема, вже білили дерева. А городники висаджували розсаду капусти і огірків.

Іменини

Леонід, Ірина, Галина.

Талісманом людини, народженої 16 квітня, є онікс. Один із різновидів кварцу. Здавна онікс наділяли особливими магічними властивостями. Зокрема, вірили, що це камінь справжнього лідера.

Погода у Житомирі

З ранку до самого вечора небо у Житомирі буде вкрите хмарами. Нічний дощ продовжує йти вранці. Удень він послабшає і до вечора закінчиться. +8+16 градусів.

 

Джерело

Новини України