ЗМІ: Україна за чотири роки отримала від ЄС 10 млрд євро

Новости

За останні 4 роки Україна отримала від ЄС близько 10 млрд дол. При тому, що Євросоюз заявляв про можливість надання Києву до 2020 року грантів, кредитів та інших видів фінансової допомоги на 12,8 млрд євро, констатує DW.

Як зауважує представниця Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Олександра Бетлій, було передбачено виділення 3,41 млрд євро за трьома програмами макрофінансової допомоги. Але Україна змогла отримати лише 2,81 млрд євро, бо торік ми не виконали “домашнє завдання” і втратили можливість отримати 600 млн євро.

Серед іншого Україна вже отримала впродовж 2014-2016 років 3 млрд євро кредитів Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) та 3,5 млрд євро інвестицій від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

На сьогодні ЄС є найбільшим донором безповоротної технічної допомоги Україні за угодою про асоціацію. У другій половині 2017 року в державі реалізовані 153 проекти на загальну суму близько 300 млн євро.

Серед інших держав найбільшим фінансовим донором України є Сполучені Штати Америки, які торік надали 450 млн дол технічної допомоги.

Раніше депутатка Верховної Ради з комітету з євроінтеграції Оксана Юринець заявляла, що 2017 року Україна використала лише 47 відсотків фінансової допомоги ЄС.

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов визнав, що наразі лишаються невикористаними майже шість мільярдів євро кредитів ЄІБ, ЄБРР, уряду Німеччини та Фонду енергоефективності.

Але урядовець сказав, що не варто оцінювати це, як катастрофу, що спричиняє виплату Україною відсотків за неосвоєні гроші. “Насправді, це проблема організації цих проектів. Більшість з них – великі інфраструктурні проекти в енергетиці і транспорті, що розраховані на 7-8 років. Є певні проблеми в контексті українського будівельного законодавства, через що проекти рухаються повільно, але ситуація точно перебуває під контролем”, – запевнив Нефьодов.

У дослідженні О. Бетлій виділені 10 найважливіших пріоритетів за національною стратегією “Україна 2020”, які підтримуються коштом Євросоюзу. Серед них – децентралізація, а також енергонезалежність, енергоефективність, національна безпека і оборона, захист прав власності і ефективне державне управління.

One thought on “ЗМІ: Україна за чотири роки отримала від ЄС 10 млрд євро

Добавить комментарий