Якщо є вільна гривня, то зараз краще купити трохи доларів, – експерт

Новости

В Україні вже звикли до передсвяткових коливань курсу долара. Після різдвяно-новорічних свят гривня впаде в ціні, а американські «зелені» – зростуть. З чим це пов’язано, що буде на валютному ринку після святкувань, і чи варто в традиційній метушні українцям скуповувати валюту, журналісту видання Persona.Top розповів Юрій Нетесаний, партнер компанії «Атлант-Фінанс».

За словами Юрія Нетесаного, зазвичай перед новорічними святами в населення не так багато зайвої гривні, а дехто продає валюту для організації святкувань.

– Проте в цілому, якщо є зайва гривня, то було б непогано купити за неї трохи валюти. Хоча і до 9 січня ми не чекаємо на значні валютні коливання, а курс очікуємо в діапазоні 27,8-28,3 гривні за один американський долар. Однак, в загальному, ми очікуємо поступове здешевлення національної валюти в районі 29 гривень за один американський долар – вже в квітні 2018 року, – говорить експерт.

Фото – Юрій Нетесаний. Джерело – Persona.Top

Ціни зростуть через підвищений святковий попит

Загалом на ціни перед новорічними святами, як стверджує Юрій Нетесаний, більше вплине не зростання долара, а скоріше підвищений попит на певну групу товарів, таких як: продукти харчування, транспортні витрати (пальне), та інші товари, які варто віднести до групи новорічних подарунків.

– Відповідно при зростанні попиту виробники та продавці хочуть заробити більше, ніж при звичайних умовах, що призведе до певного передноворічного здорожчання деяких товарних груп. Після новорічних свят ажіотаж спаде, і ціни стабілізуються. Значного впливу на ціни з боку валютних коливань не очікується, – пояснює експерт.

«Піднімати» долар одразу після Нового року не поспішатимуть

Відразу після нового року значних коливань курсу іноземних валют не очікується.

– Головними гравцями на ринку будуть НБУ та Міністерство фінансів разом з казначейством. У свою чергу, експортери та імпортери до 9 січня навряд чи будуть проводити активні операції на міжбанку. Тому стабільність курсу повністю в руках регулятора, який за рахунок валютних аукціонів може посилити національну валюту або не втручатися в перебіг торгів, і ринок сам знайде рівновагу. Мінфін разом з казначейством впливають на курс в процесі перерахунку гривні з казначейських рахунків в банківську систему, в процесі чого гривнева ліквідність зростає, що тисне на валютний курс. Відповідно до розмірів даних вливань також буде формуватися курс на міжбанку, так як частина бюджетних коштів потрапить на валютній ринок, – відзначив партнер компанії «Атлант-Фінанс».

Нагадаємо, що наразі курс долара в Україні, за даними Нацбанку становить 27, 95 гривень.

Автор: Ірися Герцун

persona.top

Добавить комментарий