Російський «Сбербанк» погрожував судді – ВРП

Новости

Вища рада правосуддя, яка 12 березня розглянула вказане повідомлення повідомляє, Судді Київського апеляційного господарського суду Антоніні Мальченко, яка розглядала справи АТ “Сбербанк”  надійшов лист від керівництва цього банку з погрозою відкриття кримінальних проваджень в РФ у випадку винесення рішень на користь опонентів.

У листі викладено наступне: “З даного моменту будь-які дії, спрямовані на утиск інтересів АТ “Сбербанк”, або дії, вчинені на користь опонентів АТ “Сбербанк” будуть розцінюватись керівництвом АТ “Сбербанк” в якості умисних перешкод інтересам Російської Федерації в Україні та потягнуть за собою наслідки у вигляді відкриття кримінальних проваджень стосовно таких осіб Слідчим комітетом РФ”.

Також в ВРП додали, що після того як суддя Мальченко поскаржилася на втручання у свою діяльність на її телефонний номер у додатку Viber надійшла низка повідомлень із пропозицією прислухатись до поради та протягом 24 годин забрати свою заяву.

“Оскільки на зазначені повідомлення суддя не відповідала, у наступних повідомленнях автор заявив, що суддя почала його злити, тому він навідається до неї”, – йдеться у повідомленні.

“Таким чином, встановлені під час перевірки обставини свідчать про втручання у діяльність судді Мальченко А.О. щодо здійснення правосуддя, а отже, наявні підстави для вжиття Вищою радою правосуддя заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя”, – підсумував Павло Гречківський, член Вищої ради правосуддя.

17 жовтня 2018 року на адресу ВРП надійшло звернення голови правління АТ “Сбербанк”, який заявив, що банк не причетний до повідомлень з погрозами, а всі листи – підроблені.

У “Сбербанку” заявили, що звернулися до Генпрокуратури України для проведення розслідування щодо вказаних фактів.

У ВРП повідомляють, що Нацполіція відкрила кримінальну справу за зверненням судді Мальченко та розпочала досудове розслідування.

9 comments

Добавить комментарий