Мізрах Ігор: Уряд в декретній відпустці та про послугу “муніципальна няня”.

Новости

“Мені показали інформацію з соціальних мереж, де написано, що парламент і уряд збирається скасувати декретні виплати. Хочу сказати, що це нісенітниця. Ми підтримуємо народжуваність дітей в Україні та будемо тільки посилювати нашу соціальну політику. Ті, хто сьогодні розпускає плітки, що ми будемо припиняти виплати – це вороги України. Хочу сказати, що нікому не дозволю забирати у людей те, що належить сьогодні. Особливо, коли мова йде про декретні кошти для народження дітей, збільшення кількості українців “, – заявив глава Кабміну Володимир Гройсман.

Нагадаємо, в кінці березня 2018 року, «Фонд соціального страхування України» змінив порядок надання матеріального забезпечення внутрішнього переміщеним особам з тимчасово окупованої території. Так, фонд спростив вимоги до документів, які підтверджують перебування особи у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного або шестирічного віку. Так в жовтні президент України Петро Порошенко підписав закон про посилення соціального захисту дітей журналістів, які загинули під час виконання службових обов’язків.

З 1 січня 2019 року в Україні будуть компенсувати сім’ям 1500 гривень в місяць на оплату нянь, щоб батьки могли змогу повноцінно повертатися на роботу – це стосується дітей до 3-х років. Також батькам, які офіційно найняли на роботу няню, відшкодовувати розмір прожиткового мінімуму для дітей до 6 років. Це можна зробити так: батьки самі знаходять своїй дитині няню, офіційно укладають з нею договір про працевлаштування, а в кінці року надають документи на відшкодування компенсації від Кабміну.

Важливо відзначити, що компенсацію за послуги няні може отримати яка працює, так й мама яка у декретній відпустці.

“Мама може не виходити на роботу, а просто наймати няню для допомоги, і за це можна отримувати компенсацію”, – пояснила заступник міністра соцполітики, Олександра Чуркіна.

З соціальних досліджень в Одесі, Дніпрі та Харкові послуги няні з досвідом роботи коштують від 5 тисяч гривень і вище. А в Києві та області, то за няню з досвідом роботи доведеться заплатити приблизно від 10 до 21 тисячі гривень на місяць.

Картинки по запросу декретна відпустка

Так, в Законі України “Про декретну відпустку”, щодо соціальних відпусток відноситься:

  • відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

В “декрет”, згідно із законодавством, жінка може вийти:

  • до пологів – 70 календарних днів;
  • а також після пологів – 56 календарних днів (70 – у разі народження двох і більше дітей або складних пологів).

Також відзначимо, що розмір допомоги при народженні дитини у 2019 році, згідно з проектом бюджету, складатиме 41 280 гривень. Виплата зазначеної допомоги здійснюється одноразово у сумі 10 320 гривень, решта суми допомоги виплачуватиметься протягом наступних 36 місяців рівними частинами – по 860 гривень. Кожна мати при народженні дитини у пологовому будинку з 1 вересня 2018 року отримує від держави «бейбі-бокс». Орієнтовна вартість «бейбі-бокс» – 5000 гривень. Запатентували “Бейбі-бокси” ще у 1938 році, Фінляндії.

“У світі називають “бейбі-бокс”, у нас це буде “пакунок малюка”. Він буде додатково до грошових виплат при народженні дитини. Це і превенція ранньої дитячої смертності, і попередження бідності“, – зазначає заступниця міністра соціальної політики Олександра Чуркіна.

Декретна відпустка діє у багатьох країнах таких, як:

Ісландія

В Ісландії частка чоловіків, які доглядають за своїми дітьми, становить 90%. Згідно з ісландським законодавством – чоловік, у якого народилася дитина, може отримати відпустку на 3 місяці нарівні з жінкою. В цей час йому виплачується допомога в розмірі 80% від його середнього заробітку. Таким чином, обидва батьки можуть перебувати з дитиною в перші місяці його життя.

Китай

Мами в Китаї мають право на декретну відпустку терміном від 90 до 120 днів зі збереженням повної зарплати та інших виплат, чим старша мама, тим довша відпустка.

Таїланд

Декретну відпустку у Таїланді мають право піти тільки мами, яка триває всього 3 календарних місяці, і лише протягом 1,5 місяця гарантується збереження заробітної плати.

Туреччина

Оплачувана декретна відпустка надається тільки жінкам на термін 4 місяці (8 тижнів до пологів і 8 тижнів після пологів). А якщо є бажання, то можна продовжити відпустку ще на 6 місяців, проте вже буде неоплачуваним.

Великобританія

Мамам за законом належить 26 тижнів оплачуваної декретної відпустки, та можна взяти ще 26 тижнів частково оплачуваної відпустки. Папи також мають право провести до 2 тижнів з дитиною зі збереженням зарплати до 90%.

Португалія

Мамам покладається декретна відпустка 4 місяці після пологів. Папа за законом зобов’язаний провести з дитиною 5 днів в оплачуваній декретній відпустці.

США

За федеральним законом, якщо жінка працює в компанії чисельністю 50 осіб, їй зобов’язані надати декретну відпустку терміном на 12 тижнів без оплати. Також, жінка зі своїм роботодавцям особисто домовляється о декретній відпустці на певну тривалість за домовленістю. Також декрет може надаватися згідно із законом конкретного штату. Зокрема, в Каліфорнії жінка може взяти 6 тижнів відпустки з компенсацією заробітної плати 40-60%.

Іспанія

Іспанським мамам надається 6 тижнів  декретної відпустки. Якщо після цього часу жінки хочуть повернутися на роботу, тато може піти в декретну відпустку до 10 тижнів та виплачується батькам у розмірі 100% від зарплати.

Австралія

В Австралії декретну відпустку молодим мамам не надається і робоче місце не зберігається. Надання відпустки по догляду за дитиною та її оплата можуть бути лише за домовленість з боку роботодавця.

Бразилія

У Бразилії жінки можуть піти в декретну відпустку за місяць до народження дитини, а через 6 місяців після пологів вони повинні вийти на роботу. При цьому жінкам гарантується збереження робочого місця і зарплати.

Ізраїль

Мами можуть сидіти вдома з немовлятами протягом 14 оплачуваних тижнів, а потім ще 12 тижнів за свої кошти. У тому випадку, якщо жінка пропрацювала на даному місці менше ніж рік та її декретна відпустка складе чверть відпрацьованого часу.

Канада

У Канаді жінки можуть йти в декрет за 15 тижнів до пологів і залишатися вдома ще 35 тижнів після. Причому відпустку по догляду за дитиною можна розділити між двома батьками. Однак, щоб отримати декретну відпустку, на момент пологів потрібно відпрацювати 600 годин.

Швеція

У Швеції декретна відпустка становить 480 днів, причому батько повинен провести зі своєю дитиною не менше 2 місяців, решта 14 місяців в декретній відпустці проводить мама.

Болгарія

Жінкам надається 45 днів відпустки зі 100% оплатою до пологів і 2 роки після пологів, після чого матері мають право ще на 1 рік неоплачуваної відпустки.

Естонія

Жінкам надається 140-денна декретна відпустка, яка оплачується за 100%  ставкою середньомісячної зарплати. Відпустка по догляду за дитиною може тривати до 3-х років, причому до 1,5 року молодим мамам виплачується «батьківська зарплата» в розмірі 100% від середнього заробітку (її максимальна межа становить близько тисячі євро).

Латвія

Молодим мамам в Латвії надається післяпологовий лікарняний – 56 або 70 днів (в залежності від медичних показань). Декретна відпустка – 1,5 року, а за кошти уряду – 1 рік.

Казахстан

Жінкам надаються відпустки 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей – 70) календарних днів після пологів.

Відпустка без збереження заробітної плати по догляду за дитиною до досягнення нею віку 3-х років може бути використано повністю або частинами на підставі письмової заяви працівника.

Німеччина

Декретна відпустка в Німеччині становить 6 тижнів до і 8 тижнів після пологів. В цей час жінкам заборонено працювати, але заробітна плата виплачується повністю.

Норвегія

Тривалість декретної відпустки складається 46 тижнів зі збереженням 100% зарплати або 56 тижнів з виплатою 80% зарплати. Щоб нарахували декретні виплати, під час вагітності жінці необхідно відпрацювати 6 місяців. Батьки в Норвегії можуть піти у відпустку по догляду за дітьми на 14 тижнів.

Росія

Жінкам на підставі декретної відпустки надається тривалістю 70 (у разі багатоплідної вагітності – 84) календарних днів до пологів і 70 (у разі ускладнених пологів – 86, при народженні двох або більше дітей – 110) календарних днів після пологів з виплатою допомоги по державному соціальному страхуванню та встановленим федеральним законом.

Україна

В Україні жінці надається відпустка по вагітності та пологах тривалістю 126 календарних днів (70 до пологів і 56 – після). Відпустка починається з тридцятого тижня вагітності та не залежить від кількості часу, відпрацьованого на підприємстві. За бажанням жінки надається відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею віку 3-х років з виплатою за цей період допомоги по державному соціальному страхуванню.

«Наша гордість – це діти. Діти майбутнє країни та політичні сили не вплинуть на народжуваність людей. Таким чином, я бажаю всім дітям здоров’я та терпіння батькам.» Зазначив Ігор Мізрах.

Ігор Мізрах

Ексклюзивно для журналу РЕЙТИНГ

Посилання на сайт: https://ratingua.net/

Посилання на сторінку фб: @ratingnewsmagazine

Добавить комментарий