Митниця може повернути штрафи євробляхерам – як це відбувається

Новости

Від 29 серпня 2018 митниця винесла постанову про накладення на громадянина штрафу за ст. 470 Митного Кодексу, який складає суму 8500 грн за порушення термінів перебування автомобіля на території України у режимі “Транзит”.

14 січня 2019 року громадянин здійснив митне оформлення такого типу автомобіля, при цьому сплативши 8500 грн “добровільного внеску” на підставі пунктів 9-3 розділу 21 Митного кодексу. Він оскаржив незаконність постанови митниці. У цій ситуації цей внесок сплачено за декілька місяців після накладення штрафу.

Дніпровський райсуд, розглядаючи позов, зазначив, що згідно ч. 1 ст. 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Тому суд прийшов до висновку, що громадянин звільняється від адміністративної відповідальності та скасував постанову митниці про накладення штрафу.

Отже, особи, які отримали штраф митниці за порушення термінів перебування авто в режимі транзиту за ст. 470 МК та ті, які сплатили добровільний внесок, мають право на захист у судовому порядку.

Добавить комментарий