Мистецтво як складова духовної культури суспільства – Мізрах Ігор

Новости

У світі є безліч речей, які приносять щастя: гроші, комфорт, гарне вбрання, подорожі. Але окреме місце в житті кожної людини займає мистецтво. Ми розуміємо мистецтво або не хочемо розуміти, розбиратися або обходити стороною. Але саме мистецтво поступово, крапля за краплею, наповнює нас особливим та ні на що не схожим щастям.

Мистецтво – це одна із форм суспільної свідомості людини, та вид людської діяльності, які відображають дійсність у конкретно-чуттєвих образах, відповідно до певних естетичних ідеалів.

Є 7 видів мистецтва, яке робить людей щасливими:

 • Діє на тіло та душу;
 • Зменшує стрес;
 • Допомагає розуміти реальність;
 • Розвиває емпатію;
 • Вчить бачити навколишнє середовище;
 • Змушує правильно думати;
 • Пробуджує насолоду.

Скульптура —  це вид образотворчого мистецтва, твори якого мають об’ємну, тривимірну форму і виконуються із твердих чи пластичних матеріалів. Скульптура зображує головним чином людей, тварин, головні жанри — портрет, історичні, побутові, символічні, анімалістичний жанри.

ТОП-15 рейтингу у світі сучасних скульптур, над котрими не владна гравітація.

«Невагомість», Франція.

Експозиція перетворила вулиці в арт-маршрут у французькому селі Мужен, яка протягом багатьох років притягувала творців, серед яких були Пабло Пікассо та Франсіс Пікабіа. Особливо помітними серед представлених робіт були скульптури Ніколя Лаваренна (Nicolas Lavarenne). Цей сучасний скульптор-самородок став відомим завдяки зображенням людських фігур, що балансують в найнесподіваніших місцях. Як ці витончені, гнучкі тіла однією своєю присутністю змінюють наше сприйняття навколишнього світу, створюють відчуття легкості, динаміки та гри.

«Сходи до неба», Австралія.

Незвичайна скульптура-ілюзія з’явилася між пляжами Бонді та Тамарама у Сіднеї, Австралії. Її творцем є скульптор і художник Девід МакКрекен (David McCracken), який назвав своє творіння – «Сходи до неба». Під час чергового проходження щорічної австралійської арт-виставки «Скульптура біля моря» «Sculpture by the Sea» у 2013 році, новозеландський художник Девід МакКрекен представив свою роботу – «Сходи до неба». Алюмінієва скульптура являє собою безліч сходинок, які ведуть вгору під кутом в 45 градусів до моря і їх розмір з кожною сходинкою зменшується.

Дивною властивістю цих сходів є ще й те, що якщо дивитися на неї під певним кутом, то завдяки тому, що вона звужується до верху, створюється оптична ілюзія, що вона нескінченна і йде високо в небо. Але все-таки це скульптура завдяки своїй унікальності заслуговує на увагу.
Скульптура «Сходи до неба» дуже відвідуване місце, вона добре виглядає як в денний час, так і вечірнє, вдень вона веде до неба і хмар, а ввечері до зірок. А завдяки тому, що сходи побудовано на височині і спрямована в бік моря то здається, що вона веде прямо в Рай.

“Неминучість часу”, Греція.

Скульптура, що вражає та лякає та виконана грецьким художником Адамом Мартінакісом. Представляє жанр футуристичного віртуального арт-об’єкт, на жаль, доступний для перегляду тільки в інтернеті, але сучасне мистецтво незмінно шукає для себе нові способи вираження.

«Особливості гравітації для слона», Великобританія.

Скульптура «Особливості гравітації для слона» – це дивовижний монумент, присвячений теорії Даніеля Фірмана, в якій закладено, що слон зміг би балансувати на своєму хоботі на відстані 18.000 кілометрів від землі.

Це прекрасний витвір мистецтва являє собою слона, виготовленого з природного каменю, який балансує на своєму хоботі. Він розташований в знаменитому палаці Фонтенбло, завдяки чому досить популярний серед місцевих жителів і туристів, які приїжджають подивитися на цю вишукану скульптуру.

«Бігун», Греція.

Скляна скульптура “Бігун” з’явилася в Афінах у 1988 році. Вона повністю складається з темно-зеленого скла, її автором є грецький скульптор Костас Варотсос. Майстер вважає за краще працювати тільки зі склом і металом, тому кожна з його скульптур стає незвичайною.

Афіни вважаються народжуваність Олімпійських ігор. Але саме ця скульптура бігуна створена на честь олімпійської бігунки Спиридон «Спірос» Луїзи.
Багато проїжджає через площу Омонія, де і встановлено пам’ятник бігунові, точніше бігунці. Проїжджаючи повз цієї величезної статуї, люди ніби надихаються від неї і набираються сил на весь залишок шляху. Цю композицію знає весь світ. Своєю незвичністю – як матеріалом, так і формою, вона викликає у людей сильні емоції і не залишає їх байдужими.

«Алі і Ніно», Грузія.

У грузинському місті Батумі є своя історія любові, втілена у незвичайних металевих скульптурах. Місцевим жителям і гостям курорту розповідають про велике почуття статуї Чоловіка і Жінки, іменовані також «Алі і Ніно».

Витвором мистецтва, створеним Тамарою Квесітадзе, можна помилуватися, прогулюючись по набережній міста. Композиція символізують героїв однойменного роману, авторство належить письменникові Курбану Саїду, вихідцю з Азербайджану. У книзі йдеться про мусульманського юнака Алі, що відчуває найніжніші почуття до грузинської принцеси Ніно, які не можуть бути разом через різні перешкоди. Розповідь переповнена драматичними моментами, що пронизують душу. Подолавши всі перешкоди, дівчина і хлопець одружуються. Але в фіналі наш герой гине, залишаючи дружину на руках з маленькою донькою.

Статуї, встановлені лише у 2010 році та встигли завоювати популярність оточення. Фігури весь час знаходяться в русі: кожні 8-10 хв, вони розходяться і з’єднуються. Заворожлива картина стає ще більш чарівною в темряві, коли скульптури сяють різноманітним світлом.

«Апелдорнські діви», Нідерланди.

Картинки по запросу Virgins of Apeldoorn

«Апелдорнські діви» (Virgins of Apeldoorn) – інсталяція в парку міста Апелдорні, виконана голландською художницею і скульптором Елізабет Штінстра (Elisabet Stienstra). Скульптурна композиція складена з трьох бронзових статуй дівчат, які порхають у повітрі паралельно землі. Їх волосся і складки суконь спускаються до землі так, як ніби дівчата сплять на невидимих ​​ліжках. Одна з грацій лежить на животі, інша – на спині, третя – на боці. Досить складно сказати, чи є фігури образами однієї і тієї ж дівчини.

Автомобільна скульптура «Mercedez-Benz», 2014 року, Англія.

З 1997 року скульптор і художник Джеррі Джуда (Gerry Judah) будує головну тематичну автомобільну скульптуру для щорічного Гудвудського Фестивалю швидкості в Сассексі, Англія. Він зводить колосальні і видовищні конструкції у польоті з автомобілів.

Сталева скульптура зведена заввишки 26 м, тривалістю 90 м і вагою 160 тонн.

Гіпер реалістичність ілюзії з дерева, США.

Том Еккерт виготовляє гіпер реалістичні скульптури, які здатні здивувати будь-якого скептика, у якого відразу виникне питання. Так, в це важко повірити, але всі представлені скульптури зроблені з дерева, а для більш точного візуального ефекту пофарбовані глянсовою фарбою. В результаті вийшли такі супер гіперреалістичні скульптури, від яких просто неможливо відірвати очей.
Том Еккерт – теми для своїх робіт вибирає, звичні образи з нашого повсякденного життя у вигляді предметів побуту: книг, одягу і дрібних аксесуарів.

Скульптури з дерева, талановитого майстра і художника Тома Еккерта, більше схожі на твори, зроблені з каменю, заліза, паперу і навіть шовку, настільки Том точно, в найдрібніших деталях зобразив скульптури, з якого і є матеріалу виготовленні у життя ці предмети. Звичайно ж найбільшою вершиною майстерності скульптора, є зображенням напівпрозорої тканини. Тому для своїх скульптур Том Еккерт використовує м’які сорти дерев типу липи.

«Книжкові скульптури», Іспанія.

Іспанська художниця Алісія Мартін (Alicia Martín) дає книгам друге життя, перетворюючи їх в абсолютно нові твори мистецтва. Сучасні художники гармонійно пожвавлюють простір міста, нагадуючи тим часом, які є важливі речі у середовищі. Паперові книги відходять у небуття, поступаючись позиції сучасним носіям інформації, але в багатьох будинках сьогодні зберігається маса непотрібних книг, які рано чи пізно, поповнять смітник. Алісія Мартін запропонувала свій, креативний погляд на «книжкову» проблему, і подивитися на глобальні екологічні проблеми, як зростає звалища і чистота міських вулиць.
Арт-творчість Алісії Мартін незвично і заворожуюча. Один з її найбільших проектів називається «Biografias». Книги утворюють хвилю з вікон будинків, подібно водоспаду. Здається, що всередині будинок вже переповнений та не вмістився в простір кімнат і виливається назовні. «Biografies» художниця реалізувала в своєму рідному місті – в Мадриді. Він охопив три історичні будівлі Мадрида – з якого вікна виливаються водоспади книг.

«Мандрівник», Франція.

Найвідомішим творцем Каталано є «Мандрівники». Ці скульптури зображують мандрівників, чоловіків і жінок з валізами. Незвичайне в них те, що у скульптур не вистачає частин тіла, вони ніби «розірвані», порожні посередині. Здається, що частини людей висять у повітрі. Така незвичайна інтерпретація змушує дивуватися і почати дивитися уважніше на світ навколо. Залежно від того, де скульптура стоїть, змінюється погляд на неї. Вони дійсно неймовірні.

«Візьми мою блискавку, але не чіпай мій грім») Великобританія.

Похожее изображение

Ілюзія розсіченого навпіл старовинного вікторіанського особняка була встановлена ​​перед входом на ринок Ковент-Гардена в Лондоні. Цю інсталяцію з назвою “Take my lightning but do not steal my thunder”, «Візьми мою блискавку, але не чіпай мій грім» придумав і втілив у життя британський ілюзіоніст Алекс Чіннек (Alex Chinneck). Нижня частина будівлі встановлена ​​на землі, а верхня вільно порхає в повітрі.
Навіть якщо обійти конструкцію з усіх боків, то лише дуже спостережлива людина побачить, що фізична підтримка будівлі все ж існує.
Секрет полягає в фокусі каркасу опори, яка замаскована під зелений візок, який випадково стоїть біля бокової стіни будинку.

«Yuanyang», або «Кавовий поцілунок», Китай.

Похожее изображение

Джонсон Цанг зробив «Yuanyang» та є одним з видів водоплавних птахів, більш відомих як мандаринка. Оскільки «Yuanyang» завжди з’являються парами, вони традиційно прийняті, як символ подружньої любові. Термін також застосовується до відомого в Гонконзі напою, винайденому «Cha Canting». Типовий «Yuanyang» це напій, який являє собою суміш чорного чаю, молока та кави, що зображає злиття східної та західної культур в Гонконзі. А в народі називають скульптуру, як «Кавовий поцілунок».

«Сила природи», Італія.

Художник Лоренцо Куїнн (Lorenzo Quinn), італієць за походженням, але вважає себе людиною світу, одного разу став свідком руйнівних наслідків цунамі й торнадо, що вибухнули в Таїланді й докотилися до південної частини США. Під враженням цих подій кілька років він назад почав створювати серію скульптур під назвою «Сила природи».

Ці 2,5-метрові бронзові, сталеві, алюмінієві статуї повні життя та енергії, зображуючи Мати-Природу в образі прекрасної жінки, яка обертає нашу Землю.

Статичні фігури дивним чином передають ідею інтенсивного руху – порив вітру, деформація драпірування одягу, що розвіваються волосся за спиною та обертає Землю.

«Дротяні феї», Англія.

Картинки по запросу Дротяні феї

Робін Вайт (Robin Wight) – програміст за фахом і скульптор за покликанням. Він створює казкових фей з дроту. Його творіння нагадують сталеві мережива, легкі та практично невагомі створіння парять в повітрі, сидять на дерев’яних парканах, катаються на гойдалках, заглядають у вікна і «потопають» у сонячних променях, радуючи перехожих своєю присутністю в садах, парках, лісах та навіть приватних володіннях.

Ці неймовірно витончені та динамічні скульптури зроблені з величезної кількості дроту. Але при цьому складається таке враження, ніби всі вони створені з повітря, вже настільки легкі та невагомі на вид, що ще трохи та тендітні жіночі силуети, кинуться слідом за пушинками кульбаб, розчиняючись в сонячних променях подібно ілюзіям. До того ж, кожна з них ідеально гармонує з навколишнім середовищем: в сонячні дні дріт світиться наскрізь, а в дощ – переливається іскорками крапель, в той час як з кожним подихом вітру – вони починають тремтіти, немов живі.

Мізрах Ігор

14 comments

 • I wish to voice my gratitude for your kindness supporting folks that actually need help on this one idea. Your personal dedication to getting the solution throughout turned out to be wonderfully powerful and has usually enabled guys and women much like me to reach their pursuits. The useful guide signifies much to me and substantially more to my office workers. Warm regards; from everyone of us.

 • My wife and i felt so thrilled when Michael managed to carry out his inquiry from your ideas he discovered out of the site. It is now and again perplexing to simply choose to be giving for free secrets and techniques which people today have been selling. So we fully grasp we have got the website owner to be grateful to because of that. These illustrations you’ve made, the straightforward website menu, the relationships your site make it possible to engender — it’s got most fabulous, and it’s really aiding our son in addition to us do think that article is amusing, which is extraordinarily vital. Thank you for all!

 • I am also commenting to make you understand what a fine encounter our child encountered checking your site. She figured out numerous details, with the inclusion of what it is like to possess an excellent coaching style to make the rest with no trouble grasp various advanced subject matter. You truly surpassed our desires. Thanks for imparting those great, healthy, educational as well as easy tips about that topic to Tanya.

 • I wish to express appreciation to this writer just for bailing me out of this particular dilemma. Because of surfing around throughout the the net and finding tips which were not powerful, I was thinking my entire life was over. Being alive without the presence of approaches to the issues you have resolved through your guide is a crucial case, as well as the ones which may have in a wrong way affected my entire career if I hadn’t encountered your web blog. Your main expertise and kindness in controlling a lot of stuff was excellent. I am not sure what I would’ve done if I had not encountered such a stuff like this. I’m able to at this point relish my future. Thanks so much for this impressive and sensible help. I won’t hesitate to propose your site to anybody who needs to have care about this topic.

 • I and also my guys have been taking note of the excellent things found on the website and suddenly came up with a terrible feeling I had not thanked you for those strategies. Those young men ended up passionate to read all of them and have undoubtedly been tapping into them. Appreciate your turning out to be really thoughtful and then for making a decision on some ideal resources most people are really wanting to learn about. Our own sincere regret for not saying thanks to earlier.

 • I am also commenting to let you know of the impressive experience my cousin’s girl found browsing your webblog. She even learned too many issues, not to mention how it is like to possess an awesome coaching character to have many more clearly know precisely specified grueling subject matter. You truly exceeded my expected results. Thank you for offering those necessary, dependable, educational and fun thoughts on the topic to Mary.

 • I simply had to appreciate you again. I’m not certain what I would have achieved without the type of solutions contributed by you on that area. It has been a real frightful dilemma in my position, nevertheless noticing your expert style you resolved the issue took me to cry over contentment. Now i’m happy for this information and then pray you really know what a great job you happen to be providing training people through the use of your site. Most probably you’ve never come across all of us.

 • My spouse and i ended up being absolutely excited Raymond could complete his analysis while using the ideas he was given when using the weblog. It’s not at all simplistic just to be giving out thoughts some others have been selling. And now we keep in mind we need the blog owner to thank because of that. Most of the illustrations you’ve made, the straightforward blog navigation, the relationships you aid to promote — it is all excellent, and it’s really facilitating our son and the family reckon that the concept is enjoyable, and that’s wonderfully pressing. Thank you for all the pieces!

 • Thanks a lot for giving everyone an extraordinarily marvellous possiblity to discover important secrets from this site. It really is very good and as well , full of a good time for me personally and my office friends to visit your website the equivalent of three times in one week to learn the new tips you have. Of course, we are always amazed for the fantastic concepts you give. Certain 3 areas on this page are in fact the most efficient I have ever had.

 • A lot of thanks for every one of your effort on this web page. My daughter really loves participating in internet research and it’s really easy to understand why. We all know all regarding the powerful tactic you deliver functional information via the blog and even foster participation from other ones on the matter so our favorite princess has been understanding a great deal. Enjoy the rest of the year. You’re the one carrying out a powerful job.

 • I not to mention my friends appeared to be taking note of the good things from your site while immediately I had a terrible feeling I had not expressed respect to the site owner for those strategies. These boys are actually for this reason glad to learn all of them and already have surely been enjoying them. I appreciate you for truly being simply accommodating and for picking out these kinds of superb subject matter millions of individuals are really wanting to be informed on. My personal sincere regret for not saying thanks to you earlier.

 • I enjoy you because of all of the hard work on this web page. Ellie take interest in getting into internet research and it’s easy to understand why. A lot of people know all regarding the compelling tactic you convey efficient guidelines by means of the web blog and as well inspire participation from people about this concern and our daughter has been discovering a whole lot. Enjoy the rest of the new year. You are conducting a great job.

 • I am just commenting to let you be aware of of the fabulous encounter my child undergone checking your site. She even learned so many issues, with the inclusion of what it’s like to possess an awesome helping heart to get the mediocre ones easily learn about selected very confusing matters. You undoubtedly exceeded our own expectations. Thank you for offering these warm and helpful, healthy, informative and in addition unique guidance on the topic to Kate.

 • I actually wanted to send a brief comment in order to thank you for some of the marvelous items you are placing at this site. My considerable internet investigation has at the end been honored with useful know-how to go over with my good friends. I ‘d state that that we website visitors actually are undeniably lucky to dwell in a superb place with so many perfect people with great pointers. I feel pretty happy to have used the website and look forward to so many more amazing moments reading here. Thanks once again for all the details.

Добавить комментарий